W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Zofią i Anią – higienistkami dentystycznymi. Pani Ania opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej oraz jaka jest najlepsza technika mycia zębów. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Następnie przedszkolaki mogły wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce, oraz zobaczyć narzędzia do leczenia zębów. Dzieci świetnie się bawiły podczas segregowania produktów spożywczych, które mają dobry i zły wpływ na nasze zęby. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone przez Panie drobnym upominkiem oraz wręczony został dyplom.
Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy w praktyce
Dziś był wspaniały dzień dla każdego dziecka – świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Czekało na Nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy! Bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. W ogrodzie przedszkolnym czekała na dzieci słodka niespodzianka- wata cukrowa i uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Zapraszamy do galeri zdjęć do obejrzenia fotorelacji z tego uroczystego dnia:)
16 września 2020r. w naszym przedszkolu dzieci obchodziły "Święto Pieczonego Ziemniaka". Na początku wszyscy uczestnicy wysłuchali historii o przywędrowanych ziemniakach. Dzieci zaśpieały "ziemniaczaną piosenkę".Uczestniczyliśmy w różnych ciekawych konkursach. Po zaciętej walce czekała na nas pyszna grilowana kiełbaska. "Święto Pieczonego Ziemniaka" zakończylismy wykonaniem pięknych prac plastycznych.
Gorące podziekowania dla Pani Aleksandry i Pana Dominika za życzliwy gest i ofiarowane upominki dla przedszkolaków.
Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serce
i dobrą wolę
życzymy wielu sukcesów
w realizacji planów zawodowych oraz pomyślności
w życiu osobistym.
ZAPROSZENIE
Zapraszamy na pierwsze przedszkolne zebranie organizacyjne,
które odbędzie się 31 sierpnia 2020r. o godz. 17.00.
Bardzo prosimy o przybycie. Pamiętajmy o zabraniu maseczek, a przy wejściu o dezynfekcji rąk. Zebranie odbędzie się na korytarzu szkolnym.
Po zebraniu z dyrektorem odbędzie się spotkanie z wychowawcami przedszkola. Liczymy na państwa obecność.
Wychowawcy Przedszkola w ZPO w Drogini.
DO 15.09.2020R.
Bardzo prosimy wszystko podpisać. Dziekujemy!
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych – Przedszkola Samorządowego w Drogini ogłasza nabór na dyżur wakacyjny do przedszkola w miesiącu lipcu (od 01. do 17 lipca).
Zgodnie z Regulaminem organizacji dyżuru wakacyjnego dla publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice, z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać tylko dzieci, których obydwoje rodzice pracują i w tym czasie nie korzystają z urlopu (np. wypoczynkowego jak również macierzyńskiego, wychowawczego itp.),
Podstawą przyjęcia dziecka na dyżur jest karta zgłoszenia i oświadczenia rodziców /opiekunów/, dotyczące niekorzystania w czasie dyżuru z urlopu, w sekretariacie do 10.06.2020r.
Opłata wnoszona jest z góry do 5 lipca 2020r. wg czasu zadeklarowanego przez rodzica/opiekuna w sekretariacie, po uprzednim uzyskaniu informacji o wysokości naliczonej opłaty.
Niedokonanie terminowej wpłaty za pobyt dziecka na dyżurze wakacyjnym skutkuje skreśleniem dziecka z dyżuru wakacyjnego.
W przypadku, gdy w dalszym ciągu będzie obowiązywał limit w związku z pandemią Koronawirsa COVID -19 narzucony przez Głównego Inspektora Sanitarnego
liczba miejsc będzie wynosiła 12
Karta zapisu dziecka do pobrania Karta_zapisu_dziecka_-_dyzur_wakacyjny.pdf
Z okazji Dnia Mamy i Taty zapraszamy serdecznie do obejrzenia piosenki z gestami MAKATONU pt: "Drodzy Rodzice" w wykonaniu dzieci i zespołu MY3, w tym także naszej wychowanki Natalki Burkat.
Makaton jest jednym z niewielu systemów porozumiewania się, który jest podzielony na etapy rozwojowe. Ułatwia to szczególnie osobom, które dopiero zaczynają pracować z dziećmi, kierowanie procesem nabywania przez dziecko podstawowego zasobu słownictwa na poszczególnych etapach jego rozwoju. Słownik Makaton stanowi kompletny program językowy, dlatego w jego przypadku zaleca się nauczanie ustrukturyzowane - zasób słownictwa został tak dobrany, aby w miarę opanowania kolejnych pojęć można było wykorzystywać poszczególne znaki do tworzenia zwrotów i zdań.
Nasze panie przygotowały prezentację wyników konkursu fotograficznego "Wiosno, ach to Ty"
Zachęcamy do obejrzenia Album - Wiosno, ach to Ty
W związku z przywróceniem funkcjonowania przedszkoli samorządowych, oddziałów przedszkolnych oraz żłobka na terenie Miasta i Gminy Myślenice informujemy, że przywrócony został także pobór opłat za czesne i wyżywienie dzieci. To fundusze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tych placówek.
Pobieranie opłaty określonej w paragrafie drugim Uchwały Nr 462/L/2018 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 20 czerwca 2018 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice gwarantuje rodzicom zachowanie miejsca w jednostce dla dziecka.
- Ponowne uruchomienie placówek oświatowych oraz spełnienie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia wiąże się z poniesieniem dodatkowych kosztów przez Gminę Myślenice. Dotychczasowe zawieszenie czesnego oraz wszelkich opłat za żłobek lub przedszkole z uwagi na pandemię koronawirusa było ukłonem w stronę rodziców, który spotkał się z dużą aprobatą rodziców. Należy podkreślić, że Gmina Myślenice jako jedna z nielicznych wprowadziła tego typu udogodnienia – mówi Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice.
Od 06 maja 2020 roku istnieje możliwośc otwarcia przedszkoli. Obecnie wykonujemy prace konieczne do dostosowania przedszkola do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice planuje stopniowo otworzyć przedszkola i żłobki od 11.05.2020 .
W związku z decyzją Organu Prowadzącego o czasowym zawieszeniu zajęć w przedszkolu placówka nadal pracuje z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Poniżej zarządzenie dyrektora w tej sprawie zarzadzenie.pdf
Dziś obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Odpowiedzią jest wirtualna akcja Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest okazją do dyskusji o sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce, o barierach, potrzebach i możliwościach tych osób oraz dniem wsparcia dla nich i ich rodzin. Zapraszamy do obejrzenia filmu!
W związku z umożliwieniem otwarcia przedszkoli i oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych, poniżej zamieszczamy informację organu prowadzącego, tj. Gminy Myślenice skierowaną do rodziców:
Przedszkole wznowi zajęcia edukacyjno-wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci z dniem 11 maja 2020 r. (poniedziałek), po uzyskaniu pozytywnej opinii z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach.
Ze względu na konieczność zaplanowania organizacji pracy przedszkola, Rodzice są zobowiązani do przekazania deklaracji dotyczącej uczęszczania dziecka do przedszkola z dniem 11.05.2020 r.
Jednocześnie rodzice powinni być świadomi, że koronowirusy to wirusy, z których niektóre powodują choroby układu oddechowego u ludzi. Do zakażenia koronowirusem dochodzi drogą kropelkową oraz poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą. Wirus wylęga się od 2 do 12 dni (średnio 7 dni), u wielu pacjentów rozwija ciężkie zapalenie płuc.
Mając na uwadze zdrowie i dobro dzieci należy przyjąć, że najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla dzieci, chroniącym przed zakażeniem, jest zapewnienie dzieciom opieki domowej.
Rodzice samodzielnie podejmują decyzję dotyczącą ich dzieci i świadomie decydują się na istniejące zagrożenie zakażeniem COVID-19.
Praca przedszkola będzie regulowana wewnętrznymi procedurami obowiązującymi na czas epidemii, które m.in. będą warunkować przyjęcie dziecka do przedszkola. Wśród tych procedur należy wymienić:
- obowiązek przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola tylko przez rodziców (brak takiej możliwości dla dziadków),
- prawo Dyrektora do odmowy przyjęcia dziecka z objawami chorobowymi na dyżur do przedszkola.
Po opracowaniu wewnętrznych procedur, pracownicy przedszkola będą się kontaktować z rodzicami telefonicznie.
Deklaracja dla rodziców oraz procedury zostaną również udostępnione na stronie internetowej przedszkola.
DEKLARACJA, PROCEDURY i REGULAMIN
Deklaracja dla rodziców do pobrania Deklaracja_-_wznowienie_zajec.pdf
Procedury przyprowadzania i odbierania dziecka procedura_przyprowadzania_dziecka.pdf
procedura_odbierania_dziecka.pdf
Regulamin w okresie stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 regulamin_w_okresie_stanu_epidemii.pdf
ZARZĄDZENIE WPROWADZAJĄCE PROCEDURY
Czy osioł może być matematykiem? Sami oceńcie jego predyspozycje i posłuchajcie! Zapraszamy do zapoznania się z serią opowiadań o Osiołku Olku!
23 kwietnia obchodzimy Dzień Książki.
To idealny moment, aby porozmawiać z dziećmi o MAGICZNEJ MOCY BAJEK!
Karty pracy na Dzień Książki:
https://panimonia.pl/wp-content/uploads/2020/04/dzie%C5%84-ksi%C4%85%C5%BCki-karty.pdf
Źródlo: www.panimonia.pl
Zobaczcie, jak powstaje książka:
Dzisiaj zapraszamy dzieci na zapoznanie się ze zjawiskiem wysokości dźwięków. To ćwiczenia i zabawy muzyczno-ruchowe dla najmłodszych. Milej zabawy!
Dziś chcemy Wam zaproponować ćwiczenia z wykorzystaniem obręczy do gimnastyki, czyli tzw. kół hula hop. Jest to sprzęt sportowy, który zaskakująco często można znaleźć w domach, ale który równocześnie jest bardzo niedoceniany. Zobaczcie jak wiele zabaw sportowych w jego wykorzystaniem można zaproponować.
Zacznijmy od ćwiczeń związanych z gibkością. Obręcz kładziemy na podłodze. Na sygnał dziecko wbiega do środka hula hop i podnosi je aż nad głowę (cały czas stojąc w środku). Jako zamiennik może tu posłużyć szarfa lub związany sznurek.
Przejdźmy teraz do toru przeszkód, w którym obręcz może stanowić ważny element. Można do nie wskakiwać lub przez nią przechodzić. Jeśli posiadacie więcej niż jedną obręcz, to można z nich zbudować ścieżkę, czyli przeskakiwać z jednego koła do drugiego. Tu też zamiennikami mogą być szarfy, sznurki lub wycięte koła.
Na koniec wyścigi, ale też ćwiczenia związane ze sprawnością i uważnością. Do obręczy wkładamy małą piłkę (lub kulkę zwiniętego papieru). Zadaniem dziecka jest przesuwanie obręczy, np. za pomocą „makaronu” basenowego (lub patyka, kija od szczotki, itp.), w taki sposób, by piłka pozostała wewnątrz hula hop. To trudne zadanie, gdyż z jednej strony trzeba się spieszyć w wyścigu, a z drugiej nie możną tego zrobić zbyt gwałtownie, bo piłka wyleci z obręczy.
Zobaczcie jak to wygląda na filmie klikając:
autor: Bracia Grimm czyta: Marcin Perchuć
W ubogiej chacie nad brzegiem morza żył biedny rybak ze swoją żoną. Starzec lubił swoją pracę, choć nie zawsze przynosił do domu obfite połowy. Pewnego dnia, kiedy morze było niespokojne i zielone od wodorostów, rybak znalazł w sieci jedną jedyną, złotą rybkę. Niezwykła istota obiecała spełnić życzenia rybaka jeśli ten daruje jej życie. Czy rybak zdradził rybce swoje marzenia? Posłuchaj baśni “O rybaku i złotej rybce”.
Zapraszamy na stronę https://kubus.pl w zakładce AUDIOBOOK na pewno każdy przedszkolak znajdzie coś dla siebie. Miłego słuchania.
Pamiętacie, jak w przedszkolu czytaliśmy książkę na temat przygód Poli pt: "Gdy Pola się zagubi"?
Pola doskonale zna wszystkie sześć ZASAD DLA ZAGUBIALSKICH:
1. Nie szukam. Czekam 2. Nie mogę wchodzić autom w drogę 3. Do pomocy gotowe służby mundurowe 4. Ktoś nieznany? Nie ufamy 5. Kontakt do mamy? W bucie zapisany 6. Mam być widziana, a nie schowana!
Tym razem Pola ma dla Was garść wskazówek, jak obronić się przed paskudnymi wirusami! Pobierzcie bezpłatny plakat i udostępniajcie wszem i wobec!
Nie damy się wirusom!